Darmowa dostawa od 400,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2023-10-26

Homologacja I-Size

Przepis nakazujący przewóz najmłodszych w specjalnych fotelikach samochodowych, obowiązuje już od bardzo dawna. Powstał on, by znacząco zwiększyć bezpieczeństwo dzieci podczas podróży samochodem. Niestety, statystyki są nadal niechlubne i znaczną część osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych stanowią najmłodsi.
By podnieść skuteczność i bezpieczeństwo fotelików samochodowych, zaczęto tworzyć nowe standardy, na bazie wcześniejszych norm bezpieczeństwa ECE R44-04, które co prawda, w UE jeszcze obowiązują, ale szybko są wypierane przez nowszą technologię. 


HOMOLOGACJA I- SIZE, ma na celu idealne dobranie fotelika do wzrostu i gabarytów dziecka, co jest najbardziej istotnych elementem, by maksymalnie podnieść ich skuteczność i najlepiej chronić przed potencjalnymi urazami głowy i szyi, częstymi następstwami wypadków samochodowych. Niedokładnie, czy po prostu źle dobrany fotelik samochodowy, nie zapewnia oczekiwanej ochrony do której został stworzony, oraz może prowadzić do powstania wad postawy u naszych najmłodszych.

Specjaliści, którzy obserwowali w trakcie wielu testów, jakie skutki dzieciom przynoszą kolizję samochodowe, 
postanowili popracować nad zwiększeniem bezpieczeństwa i opracować nowy system homologacji w fotelikach samochodowych, przede wszystkim, dotyczącym zwiększenia bezpieczeństwa przy zderzeniu bocznym. Narzucone normy wymuszone przez I-SIZE, nakazują wprowadzenie producentom dodatkowych zabezpieczeń chroniących maluchy w razie zderzenia, zarówno z przodu, jak i z boku czy tyłu oraz dachowania. Homologacja ta, wymusza również na producentach, by każdy samochód wyprodukowany po 2013 roku, wyposażony był obowiązkowo w system ISOFIX, który w pełni chroni przed nieprawidłowym montażem fotelika. Podobnie jak podpięty pod to przepis, nakazujący wozić dzieci do 15go miesiąca życia, tyłem do kierunku jazdy.

Bardzo ważny jest odpowiedni dobór sprzętu, biorąc pod uwagę wzrost i ogólną wielkość dziecka. Zbyt wysoki zagłówek lub zbyt ciasne siedzenie, ogranicza bezpieczeństwo.

Pamiętajmy o tym przy wyborze fotelika samochodowego, najlepiej opierając się na fachowej pomocy wykwalifikowanych doradców w naszym sklepie.

Nie ma przecież nic ważniejszego od bezpieczeństwa i komfortu naszych najmłodszych.
Zaufane Opinie IdoSell
4.62 / 5.00 126 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
Mimo kłopotów z dostawą i jej opóźnionym czasem z powodu błędu sklepu - sytuacja została super rozwiązana z ukierunkowaniem na dobro klienta. Profesjonalne wybrnięcie z trudnych sytuacji świadczy o poziomie obsługi, który w tym wypadku jest na najwyższym poziomie.
2024-06-05
Zamówienie zrealizowane błyskawicznie- nawet szybciej niż sugerowany czas dostawy. Paczka dobrze zabezpieczona. Jestem zadowolona z zakupu.
pixel